„Mees, Sind on vaja kaaslasele, lastele ja sõpradele. Kõva mees ei karda arsti!“ (Hannes Hermaküla)

Seekord sooviksime tähelepanu juhtida Pikema Sõpruse Päevale ning tutvustada lähemalt seda ettevõtmist, kuna saime ka enda tiimiga anda panuse selle kodanikualgatuse toimimisele.

Mis üldse on Pikema Sõpruse Päev? Kellele see on suunatud ja kuidas sellest saab osa võtta?
Ettevõtja Rain Vääna alustas sellise enda sõpradele pühendatud päeva korraldamist neli aastat tagasi. Päeva üks osa on tervisekontroll, muud tegevused on lõbusad ja meelelahutuslikud ettevõtmised, mida koos nautida. Nähes positiivseid tulemusi enda sõprade tervisekäitumises ja -näitajates, tekkis mõte korraldada taoline kampaania üle-eestiliselt. Pikema Sõpruse Päeva eesmärgiks ongi panna kõik Eesti mehed iseendast rohkem hoolima ning oma tervist regulaarselt kontrollima ning teha regulaarselt kontrolliskäimisest harjumus, mida tehakse järjepidevalt. Pikema Sõpruse Päev on meeste jaoks mitu olulist tegevust ühendanud, tervise kontroll ja aktiivsed tegevused koos sõpradega.

Miks on vaja meeste tervisele rohkem tähelepanu pöörata?
Toome välja mõned numbrilised näitajad, et saada aru probleemi olulisusest:

1) Tervisekaotuse peamisteks põhjusteks Eesti meeste hulgas on südame- veresoonkonnahaigused (35%), kasvajad (19%) ning vigastused ja mürgistused (11%).
2) Eesti meeste oodatav eluiga (73,9) on 8,5 aastat lühem kui Eesti naistel (82,4).
3) Kuni 50. eluaastani käivad mehed arsti juures oluliselt vähem kui naised, seega jõuavad Eesti mehed arsti juurde liiga hilja, enamasti juba tõsiste ja väljakujunenud (krooniliste) haigustega.

Mehed, hoolige enda tervisest! Kõige enam oodatakse oma tervist kontrollima mehi vanuserühmas 40-49 eluaastat, kuna enne seda ei pruugi haigused endast märku anda ning peale seda võib olla juba hilja, et haiguste ennetamiseks midagi ette võtta.

Kuidas aitab mehi Pikema Sõpruse päev?.
November on meestekuu ehk Pikema Sõpruse Päeva raames kutsutakse mehi koos sõpradega veetma ühte päeva novembris, mil veedetakse päev oma sõprade seltsis ja läbitakse üheskoos ka tervisekontroll. Koostöös tervisevaldkonna professionaalidega kaardistatakse olulisemad tervisenäitajad, mida mehed Pikema Sõpruse Päeva raames saavad analüüside abil kontrollida.

Koos on alati julgem minna! Kodulehel on isegi näidispäevad koos erinevate tegevustega välja toodud, vaja on ainult registreerida ennast tervisekontrolli, sõbrad kokku ajada ja kohale minna. Nii lihtne see ongi!

Kuidas saab iga mees enda panuse anda?
Näita eeskuju ja võta initsiatiiv! Julgusta oma sõpru, lähedasi ja kolleege Pikema Sõpruse Päevast osa võtma. Tööandjaid kutsume üles hoolitsema oma töötajate eest, suunama neid regulaarselt tervisekontrolli ja andma neile selleks novembrikuu päevaks vaba päev ilma töötasus kaotamata.

Sellised kodanikualgatused on igati kiiduväärt ettevõtmised, mida ka meie tiim alati pooldab ja võimalusel aitab enda panusega, seekord pani OCTA. meeskond oma õla alla veebirakenduse loomisel.

Korralda tervisepäev koos oma sõpradega ning registreeri ennast tasuta tervisekontrolli siin!