Veebidisain – pelgalt ilus või ka funktsionaalne?
Kindlasti oled erinevate toodete/teenuste pakkujate veebikeskkondi külastades andnud endamisi hinnanguid kui ilus või äge mõni välja näeb. Või leidnud suuri puudujääke nagu näiteks ebaloogiline paigutus, lehtede kehv ülesehitus, keeruline navigeerimine, ebakõla asjalikkuses, häirivad bännerid ja palju muud. Tõesti, veebilehe üldmuljele aitavad kaasa ilusad pildid, illustratsioonid ning üldine harmoonia, kuid lõviosa rolli mängib siiski selle arusaadavus, esteetika.

Kõik ei tiirle vaid ümber ilusa kujunduse…
Aeg-ajalt tiimiga erinevate lõpetatud projektide üle arutades taandub kriitika ikka selle „ägedusele“. Ägedus ehk kas ja kui palju sai panustada silmailu loomisesse versus milliseid probleeme see külastaja jaoks suudab lahendada. Veebilehe külastajate lahkumise peamiseks põhjustajaks on ebamugav või puudulik kasutajakogemus, millest tingituna ei ole võimalik hankida vajalikku infot mõne lihtsa sammuga. Seega suures plaani ei jää kliendile külastusest meelde mitte selle ilusad pildid, osav värvide kasutus vaid eeskätt asjalikkus.

Probleem seisneb kliendis
Just nimelt – selle nimel ongi kõik vaja detailsusteni läbi mõelda. Külastaja tuleb lehele ning ootab sellelt „5 sekundi müüki“, mis tähendab, et rohkem aega tema veenmiseks meile ei jää. Võid ka ise järele proovida!

Funktsionaalsus eelkõige
Esmane küsimus, millele peame saama vastuse on selle funktsionaalsus. Millised on põhilised probleemid või ülesanded, mida veeb peab ettevõtte tarbeks lahendama – kuidas ta teeniks oma eesmärki. Hästi läbimõeldud ülesehitus peab olema tulemustest juhinduv ning esmalt lahendama püstitatud probleemid. Alles seejärel asume fassaaditööde kallale.

Tasakaalu leidmine
Jah, nende vahel tasakaalu leidmiseks on vaja astuda sammuke eemale ja panna end vaatleja rolli. Jõuda järeldusteni mida tegelikult tarvis on ning lükata hetkeks eemale see, mis lihtsalt lahe paistab. Selle tarbeks koostame igale ettevõttele omanäolise lähteülesande, mis loob meile detailse ülevaate selle probleemsetest kohtadest veebis ning aitab selgitada edasist funktsionaalsust.

See on meie töö
Tõime siinkohal välja vaid mõningad veebidisaini suuremad tähelepanekud, kuid neid jagub veel… ja veel. See ongi meie töö – Sinu ideed teostada nii, et need ka veebimaastikul vett kannaks. Kui tunned, et vajaksid selles vallas veidikene abikätt või mõttes mõlgub veebiidee, siis anna sellest teada ja aitan Sul õige suuna seada.