UI/UX disain

Kasutajakeskne ning tulemustele orienteeritud.

Läbimõeldud kasutajakogemus on hea kasutajaliidese käepikendus, mis aitab luua klienditeekonda. Kasutajakogemuse disainimisel ühendame Sinu ettevõtte eesmärgid kliendi vajaduste ning huvidega.

UI/UX disaini
tööprotsess

 • 1. Eeltöö ja mõtestamine

  Probleemi sõnastamine on juba pool lahendust. Teisisõnu tuleb hea kasutajakogemuse saavutamiseks esmalt mõtestada probleem ning esitada õigeid küsimusi. Analüüsime Sinu toodet või teenust, konkurente ning kliente, et kujundada välja kasutajakogemuse strateegia. Saadud teadmised aitavad anda disaini loomisel selge suuna.

 • 2. Visandite loomine

  Esimese etapi tulemuste põhjal alustame visandamise ja prototüüpimisega. Korduvalt klienditeekonda testides esitame endile küsimuse: mida tuleks veel teha? Kuidas saaks veelgi paremini?

 • 3. Disainimine

  Disainimine pole midagi sellist, mille lihtsalt loome ning hakkame seda kasutama. Joonistame, värvime ja kujundame pidevalt ümber, et luua ületamatu lõpptulemus. Hästi tehtud kasutajakogemuse disain toob välja Sinu toote või teenuse väärtused kliendile.

 • 4. Hindame, täiendame, muudame

  Vaatame, mis on tehtud, ning küsime, kas see pakub probleemidele soovitud lahenduse ning kas lõppkasutajal on seda ka piisavalt lihtne kasutada. Ühtlasi veendume, et kliendil tekiks tahe Sinu toodet või teenust kasutada ainuüksi selle kasutajakogemuse tõttu, mida see pakub.


Kasutajakogemus praktikas

 • Veebilehed

  Veebilehe kasutajakogemus hoiab klienti kodulehel ja teeb sellel liiklemise mugavaks. Analüüsime külastajate käitumist ning kujundame välja klienditeekonna, mis korraga nii kõnetaks tarbijat kui ka suunaks teda soovitud tegevusi tegema.

 • E-poed

  Olenevalt e-poes müüdavate toodete omadustest ning sihtrühmast kujundame välja loogilise teekonna avalehest ostukorvini.

 • Kasutajaliidesed

  Äppide ja veebirakenduste funktsioonide loomise kõrval on oluline silmas pidada loodava lahenduse vastavust väljakujunenud disainistandarditele.

Teekond kogemuseni

Kahtlemata nõuab suurepärase tulemuse saavutamine suurel hulgal visandeid, mõttetööd, ajurünnakuid ning endas kahtlemist. Kogemuste põhjal oleme välja töötanud metoodika tulemusliku kasutajakogemuse loomiseks.